FaQ

Jak złożyć zamówienie?

Prosimy w formularzu kontaktowym (zakładka kontakt), o wpisanie informacji takich jak:
– dane do faktury / lub informacja „paragon”
– link do danego ogłoszenia lub kod palety który znajduje się w pierwszej kolumnie specyfikacji
– rodzaj wysyłki: pobranie lub po wpłacie
– telefon, email, dane do wysyłki
– informacje dodatkowe jakie chcieliby Państwo przekazać

Co to są zwroty konsumenckie?

Zwroty konsumenckie to produkty, które zostały zwrócone do sklepu z powodu uszkodzonego opakowania, wady producenta, uszkodzenia klienta, nie odebrania paczki przez klienta, czy po prostu źle trafionego prezentu. Produkty te następnie są skanowane i wrzucane na palety które następnie trafiają do nas jako niesprawdzane niesortowane artykuły ABC

Co to jest klasa/kategoria ABC?

Są to produkty które mogą być nowe, używane, niekompletne, uszkodzone, niesprawne. W nie znanych proporcjach. Niesprawdzane nie sortowane produkty które są w takim stanie jak je przysłali konsumenci do Amazona.

Zwroty czyli wszystko nowe i w opakowaniach?

Nie, zwroty to mix produktów z klas ABC. Produkty mogą posiadać ślady użytkowania, uszkodzone opakowania, mogły być odpakowane, a potem zwrócone ze względu na nietrafiony prezent bądź, też produkt nie przypadł komuś do gustu. Są też produkty uszkodzone, oraz takie niekompletne; uległy uszkodzeniu poprzez firmę kurierską bądź klienta.

Dlaczego nie macie palet A lub AB?

Kategorie te są najbardziej pożądane przez klientów. Lecz gdy dochodzą ceny końcowe, to wszyscy się odwracają na pięcie. Dlaczego? Kategorie A/ AB sprzedawane są zazwyczaj między 50-80% wartości, co przekłada się na wysokie ceny, a nie każdy chciałby płacić 10 tys zł, za jedną paletę? Lepiej kupić 5 palet ABC w cenie 2 tys złotych.

Czy może kupić to osoba prywatna?

Tak, osoba prywatna też może zakupić takie palety. Zamiast FV, wystawiamy paragon.

Czy mogę tym handlować w Polsce?

Tak, zwroty konsumenckie z innych krajów niż rodzimy mają zezwolenie na obrót na terenie Polski.

A co jeśli produkt jest niekompletny?

Artykuły niekompletne można sprzedać jako niekompletny. Co jeśli nie ma kółka w jeździku? Wtedy można zlecić wydruk 3D w odpowiedniej firmie.

Nie wiem co mam zrobić z rzeczami z kategorii C?

Artykuły kategorii C można podzielić na dziedziny: zabawki, agd itd. Wtedy też stworzyć to tych grup specyfikację i sprzedać.

Trafiła mi się gorsza paleta, a wcześniej miałem lepszą.

Tak, zwroty konsumenckie nie zawsze są takie same. Zachodni sklep internetowy nie grupuje palet na lepsze i gorsze. Produkty są skanowane, wrzucane i wysyłane dalej. Nasza firma nie ma wpływu na to czy dana dostawa będzie lepsza czy gorsza.

Dlaczego specyfikacja nie jest w języku polskim?

Nasze zwroty pochodzą głownie z zachodniego sklepu internetowego. Jako że jest to światowa marka to produkty które są zwracane pochodzą z wielu krajów europejskich

Jak mam zacząć handlować zwrotami?

Na start najlepiej wybrać paletę gdzie jest dużo produktów, oraz taką gdzie zróżnicowanie jest dosyć spore. Dlaczego? W taki sposób poznasz swój rynek lokalny i to czego klienci szukają. Mamy klientów z wielu zakątków Polski i produkty, którymi handlują są naprawdę zróżnicowane.

Ile ta paleta waży?

Waga palet jest zależna od produktów które się na niej znajdują. Paleta z ogrodem będzie o wiele cięższa niż z zabawkami, pomimo podobnych gabarytów.

Dlaczego są różne ceny?

Różnice cen są uwarunkowane wartością produktów na danej palecie. Ważnym aspektem jest również kurs euro w jakim daną dostawę kupimy.

Wcześniej kupowałem tą samą paletę taniej, a teraz jest drożej, dlaczego?

Ważnym aspektem jest kurs euro w jakim daną dostawę kupimy oraz koszt transportu.

Czy dostanę rabat?

Tak, rabat udzielmy przy zakupach hurtowych czyli powyżej 3 sztuk. Przy zakupie jednej palety ciężko nam zaoferować rabat 300zł tak jak niektórzy klienci proszą.

Ile kosztuje wysyłka?

Koszt wysyłki to 150zł po wpłacie, oraz 180zł za pobraniem. Jeżeli klient życzy sobie abyśmy skorzystali z innego dostawcy to ceny mogą się nieco różnić od tych zaproponowanych przez nas.

Jak długo się czeka na dostarczenie palety?

Palety zazwyczaj wysyłane są na kolejny dzień roboczy, a ich czas dostarczenia do klienta wynosi od 2-3dni.

Kupno hurtem co to znaczy?

Zakup powyżej 3 palet.

Dlaczego część palet jest nie dostępnych, pomimo że jeszcze nie ma ich w magazynie?

Specyfikację otrzymujemy zanim do nas przyjedzie dostawa. Wtedy też zostaje ona rozesłana do naszych stałych klientów, którzy z góry mają możliwość rezerwacji palet po ich częściowym opłaceniu.

Dlaczego nie sprawdzacie, czy rzeczy są sprawne i kompletne?

Proces ten jest czasochłonny (może zająć nawet do 8h) i może mieć wpływ na cenę końcową. Kupując ABC każdy z nas powinien akceptować ryzyko jakie się ze zwrotami wiąże.

Jak mam czytać specyfikację palety?

Każda specyfikacja otrzymana ze sklepu zachodniego zawiera kod ASIN produktu np. B073JYVKNX. Taki kod wklejamy we wyszukiwarkę google, a następnie przechodzimy na stronę Amazon z danym artykułem.

Czy Wasza firma udziela na zwroty gwarancję

My jesteśmy pośrednikiem między zachodnim sklepem, a klientem końcowym i nie udzielamy gwarancji na zwroty z palet.

Jak działa gwarancja na produkty z palet jeżeli ja sprzedaję je w intrenecie?

Udzielanie gwarancji to jedna z tych trudniejszych rzeczy. Gdy np. produkt agd ulegnie awarii najlepiej zgłosić się do serwisanta, któremu ufamy. Z czasem rozwinięcia się Państwa firmy można zastanowić się nad zatrudnieniem pracownika, który zna się na swoim fachu.

Czy mogę sprawdzić czy produkty na tej palecie są kompletne?

Niestety nie ma takiej możliwości.

Czy można do was przyjechać?

Tak, przed przyjazdem prosimy o kontakt w celu upewnienia się, że danego dnia, o danej godzinie firma będzie otwarta.

Dlaczego nie macie palet w jednej kategorii np. drukarki, meble, samochodówka?

Palety nie są przez nas sortowane, co pozwala nam zachować specyfikację, którą przesyła nam Amazon.

Kupię tą paletę mix drukarki, PC za 1000zł, a nie za 2500zl?

Palety są sprzedawane za 25% wartości rynkowej netto, a ceny ustalane są na podstawie specyfikacji. Gdyby do danej palety nie było specyfikacji to cena też byłaby inna, ponieważ nie znalibyśmy jej całkowitej wartości.

Kupię tylko golarkę nie chcę reszty, jaka cena?

Nie sprzedajemy pojedynczych artykułów ponieważ nie sprawdzamy ich pod kątem działania.

Ja kupuję taniej u innego pana, możecie mi zrobić lepszą cenę?

Ceny na naszym magazynie są z góry ustalone, jedyne rabaty jakie możemy dać to te przy zakupach hurtowych. My nie namawiamy do zakupów. Inwestycja powinna być przemyślana!

Czy mogę zwrócić paletę mix abc? Nie podobają się artykuły na niej.

Niestety nie przyjmujemy zwrotów. Jest to pewne ryzyko, które się świadomie podejmuje przy różnych inwestycjach. Otrzymują państwo specyfikację, którą można dokładnie przestudiować zanim się dokona zakupu. Nie sprzedajemy rzeczy nowych z gwarancją!

Jaki jest podział danych kategorii? Ile jest A, ile B, ile C?

Niestety nie wiemy tego. Mix ABC to nietestowane, niesortowane zwroty konsumenckie, które są sprzedawane w takim stanie jak zostały zwrócone przez konsumentów do sklepu Amazon.

Ile jest sztuk na danej palecie?

W specyfikacji jest lista produktów, można to policzyć.

Jak czytać specyfikację?

Patrząc od lewej do prawej- pierwsza kolumna to znak identyfikacyjny palety, kolumna druga- to dział z jakiego jest dany produkt, trzecia- to kod ASIN, który identyfikuje każdy produkt, czwarta- opis produktu, który otrzymujemy od sieci Amazon, piąta- to wartość rynkowa danego artykułu. Wartość palety i jej cena są zapisane na stronie produktu

Dlaczego artykuł nie zgadza się ze specyfikacją z Amazona?

Kupując całe tiry palet z Amazon, jesteśmy informowani, że 5% produktów może odbiegać od załączonej specyfikacji. Z tego tytułu nie możemy wszczynać roszczeń o niezgodności. Także może produktów, brakować lub mogą być inne niż na specyfikacji. Takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko